Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Doprava od 3.000 Kč ZDARMA
  • Štítky
  1. Úvod
  2. E-magazín
  3. Rady pro sběratele
  4. Úvod do světa sběratelství č.3- Jak karty skladovat

Úvod do světa sběratelství č.3- Jak karty skladovat

Pokud již máte rozhodnuto, jakým směrem se bude Vaše sbírka ubírat, nastává další, velmi důležitá otázka. Jak karty uchovávat, skladovat? Existuje spoustu možností a na trhu je široké množství různého příslušenství, které Vám pomůže bezpečně karty uložit a ochránit před nežádoucími vlivy. Pro názornost se můžete podívat do rubriky PŘÍSLUŠENSTVÍ ke kartám, co aktuálně nabízíme.

 

Důležité je karty chránit především před světlem a případně i prachem, ideálně je mít tedy zavřené někde ve skříni, (samozřejmě pokud se nad nimi zrovna nechcete rozplývat nebo se pochlubit kamarádovi apod…). Pro větší sbírku běžných řadových karet, setů apod. Doporučujeme většinou klasické album (například ZDE), do kterého je třeba si dokoupit fólie (např. ZDE). Kartu je před možné před samotným vložením do fólie ještě vložit do slídy (např. této), ale není to nutnost.

 

Vkládání karet do zmíněné slídy je ale nutné, pokud máme například lepší, hodnotnější kartu, a chceme ji uchovávat v plastovém toploaderu. Díky toploaderu sice zabráníme případnému poškození karty zvenčí, ale pokud bychom do něj kartu vložili jen tak, mohl by se poškodit její povrch apod. TIP: Podívejte na naše video o toploaderech na YouTube ZDE.

 

Naopak pokud kartu chceme vložit do magnetického one touch holderu, do slídy ji nikdy nedáváme a vložíme ji tam jen tak. Holdery jsou nejbezpečnější variantou úschovy karet, jsou uzavíratelné, dělané rozměrově přesně na míru a dokonale Vaši kartu ochrání i před prachem. Vzhledem k vyšší ceně je doporučujeme používat pro nejlepší karty Vaší sbírky, u kterých chcete mít opravdu jistotu, že se s nimi nic nestane. Přestože jsou holdery vybaveny také UV filtrem, rozhodně nedoporučujeme např. podepsané karty vystavovat dlouhodobě běžnému dennímu světlu, filtry ani od značkových výrobců jako jsou Ultra Pro či BCW totiž nefungují úplně stoprocentně.

 

Existuje samozřejmě mnoho způsobů, jak karty skladovat. Prodávají se například i papírové krabice na několik tisíc karet (které používáme my v naší prodejně, kde máme desítky tisíc karet a v albech by tak zabíraly příliš mnoho místa). Na závěr přikládáme několik obrázků. Pokud jste začátečník a potřebujete poradit, můžete nás také kontaktovat telefonicky nebo e-mailem.

 

Klasické album na karty s koupenými fóliemi:

Speciální album na zip, do kterého se nepráší a fólie jsou již na pevno jeho součástí:

 

Plastový toploader- kartu vkládáme ve slídě:

 

One-Touch Holder (zde daný do stojánku)- kartu vkládáme samotnou, bez slídy:

 

Kufr na skladování či přenášení více karet uložených v holderech či toploaderech:

Kufřík na hrací karty s 6-ti otvory šedý

 

Krabice na několik tisíc karet (ve které ovšem karty nevyniknou tak, jako u předchozích ukázek):

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Copyright 2005-2023 Michal Simočko- NHLCARDS.cz / č.p. 248, 332 04 Losiná, Czech Republic / +420 604 881 860 (Po-Pá 13-17) / info@nhlcards.cz

All logos and trademarks are the property of the respective trademark owners. All rights reserved.

Cookies nepoužíváme, nikoho nesledujeme :-)

webhosting: hostitel: FORPSI 

   

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz