Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Doprava od 3.000 Kč ZDARMA
  • Štítky
  1. Úvod
  2. E-magazín
  3. Rady pro sběratele
  4. Úvod do světa sběratelství č.1- historie v ČR

Úvod do světa sběratelství č.1- historie v ČR

 

V České republice propukl sběratelský boom naplno až v 90. letech, kdy se postupně začaly dovážet hokejové karty NHL od zámořských výrobců. Roku 1994 se dočkala i naše extraliga, výrobce APS vydal první sérii karet tuzemské soutěže, a kolotoč nákupů balíčků a výměn kartiček na školních chodbách se mohl rozjet naplno. Vše ještě umocnil nezapomenutelný úspěch našich hokejistů na OH v Naganu, tehdy pravděbodobně popularita hokejových karet u nás dosáhla absolutního vrcholu. Balíčky se daly sehnat na každém rohu, v každé trafice, sbírali je děti i dospělí. Jak šel čas, zájem postupně opadal, ale řada sběratelů vydržela až do dnešních dnů a v posledních letech pozorujeme spíše vzrůstající tendenci. Zájem o karty opět mírně roste, tehdejší děti se pomalu stávají rodiči a někteří již ke kartám vedou své potomky. A tak, ačkoliv zlaté časy sběratelství v našich končinách odešly s koncem tisíciletí, tenhle koníček mezi námi zůstane nadále i pro příští generace.

 

Odlišná situace je ovšem v Americe. Zatímco u nás se sběratelství zvedá z popela, v USA a Kanadě má tradici desítky let a je tam o karty velký zájem (samozřejmě ne jen o hokejové, ale i baseballové atd..). Je dobré si uvědomit, že dnes je na trhu spousta karet nesmírných hodnot a tento obor sběratelství se již dlouho směle může rovnat jiným sběratelským odvětvím, přestože spousta lidí u nás, neznalých situace, má sbírání kartiček za dětskou zábavu. V příštím článku si tedy popíšeme, jak začít sbírat, pokud máte o tento koníček zájem, a ještě se pořádně neorientujete na trhu.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Copyright 2005-2023 Michal Simočko- NHLCARDS.cz / č.p. 248, 332 04 Losiná, Czech Republic / +420 604 881 860 (Po-Pá 13-17) / info@nhlcards.cz

All logos and trademarks are the property of the respective trademark owners. All rights reserved.

Cookies nepoužíváme, nikoho nesledujeme :-)

webhosting: hostitel: FORPSI 

   

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz