Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Doprava od 3.000 Kč ZDARMA
  • Štítky
  1. Úvod
  2. E-magazín
  3. Ze světa karet a sběratelství
  4. NBA Hoops 90/91 Mark Jackson- z pozadí této karty zamrazí

NBA Hoops 90/91 Mark Jackson- z pozadí této karty zamrazí

Pravděpodobně  jste již slyšeli o kartičce mladého Patricka Kanea (Pinnacle 94/95- Sylvain Turgeon). Malé dítě zachycené na tribuně v pozadí, pozorně sledující své idoly, se v budoucnu stalo hvězdou NHL. Příběh basketbalové karty, kterou před nedávnem vytáhl z balíčku jeden zákazník naší kamenné prodejny, je však mnohem děsivější. Ani jsme netušili, že prodáváme i takto morbidní produkty, nyní tedy přinášíme podrobnější info.

Dva muži, kteří jsou na pozadí karty Hoops ze sezony 90/91 (Mark Jackson), se nápadně podobají usvědčeným vrahům- bratrům Erikovi a Lyle Menendezovi, kteří si momentálně odpykávají doživotní trest. Je to kupodivu nedávný objev, navzdory 30 let starému ročníku a široké dostupnosti produktu.

Kauza bratrů Menendezových je jedním z nejznámějších kriminálních případů v USA a na jejím základě vznikl dobrý půltucet televizních filmů, dokumentů a osmidílný seriál. Na rozdíl od jiných „slavných“ vražd, které se zapsaly do americké historie i pop-kultury – například Zodiac nebo Černá Dahlia –, tento případ neobklopuje žádné tajemství či záhadné okolnosti: mladíci se přiznali, že své bohaté rodiče zastřelili, a okolnosti i motiv jsou zřejmé. Exces nepřestává fascinovat ani po třiceti letech „díky“ drzosti a teatrálnosti, s jakou bratři nejprve v období bezprostředně po vraždě rodičů rozhazovali peníze a potom vystupovali v soudní síni.

Stoprocentně se to sice potvrdit nedá, protože sedící osoby na pozadí kartičky jsou vzdálené a po přiblížení mírně rozmazané, ale evidentní podoba tváří je opravdu vidět již na první pohled. Navíc to odpovídá i časově, sourozenci po vraždě svých rodičů začali podnikat dlouhé výlety, navštěvovat různé akce a je dosti pravděpodobné, že ten večer seděli v Madison Square Garden a sledovali zápas Knicks. Zatčeni byli sice 8. března 1990 v Beverly Hills v Kalifornii, ovšem fotka pochází již z roku 1989 přesně z doby, kdy se po vraždě svých rodičů vydali na utrácení, což potvrdil i Darren Rovell, sportovní reportér The Action Network.

O tom, že se bohužel  lidské neštěstí dobře prodává, jsme se mohli přesvědčit chvíli poté, co tahle informace v roce 2018 vyšla najevo. Zatímco jiné karty z této série se prodávají běžně za jeden, dva dolary, Mark Jackson okamžitě vyletěl na 15 až 30 dolarů, někdy i více. eBay v prosinci 2018 dokonce rozeslal prodejcům celou řadu oznámení, že jejich karty byly staženy kvůli spojení s vraždami, ale mezitím samozřejmě jiní lidé přidávali další a další karty, aukční server to tedy nakonec musel vzdát.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Copyright 2005-2023 Michal Simočko- NHLCARDS.cz / č.p. 248, 332 04 Losiná, Czech Republic / +420 604 881 860 (Po-Pá 13-17) / info@nhlcards.cz

All logos and trademarks are the property of the respective trademark owners. All rights reserved.

Cookies nepoužíváme, nikoho nesledujeme :-)

webhosting: hostitel: FORPSI 

   

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz